Napisali o Fundacji

Ty też możesz napisać o bezpiecznym przewożeniu dzieci! Skontaktuj się z nami, pobierz materiały edukacyjne z zakładki DO POBRANIA, napisz tekst i oznacz Fundację Kocham Zapinam.

Razem możemy zmienić rzeczywistość!

e-mail: inicjatywakochamzapinam@gmail.com

W Polsce każdego roku w wypadkach drogowych poszkodowanych zostaje ok. tysiąca dzieci w wieku 0-6 lat. Troje na czworo z nich to pasażerowie – ofiary błędów popełnianych przez nas – kierowców.

HTTPS://CIESZYNSKIENAOBCASACH.PL

Dlatego, że małe dziecko ma nieproporcjonalnie dużą głowę w stosunku do ciała. W porównaniu do proporcji dorosłego człowieka głowa dziecka jest nawet kilka razy większa. U dziecka, powiedzmy rocznego, głowa waży mniej więcej jedną piątą masy całego ciała.

Rodzice podjeżdżają pod sklep, dziecko śpi. Wyskakują tylko na chwilę, by nie budzić maleństwa. Taki brak wyobraźni na szczęście zdarza się stosunkowo rzadko. Jednak obecnie przez zakaz wprowadzania dzieci do sklepów coraz częściej.

Ostanie dni zmobilizowały mnie do zabrania głosu w akcji #pieCARnik organizowanej przez Fundację Kocham Zapinam. Fundacja chce zwrócić uwagę, by nie zostawiać dzieci w samochodzie w upalne dni.