Fundacja Kocham Zapinam

Fundacja Kocham Zapinam to inicjatywa Rodziców-Blogerów, którzy wierzą, że mają moc…

Każdy zgodzi się, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Dlatego grupa blogerek postanowiła propagować bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie. Tak powstało Kocham Zapinam, czyli ogólnopolska inicjatywa mająca na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów fotelików samochodowych. Cała akcja skierowana jest do rodziców i do wszystkich dorosłych, którzy przewożą w samochodach dzieci. Pasy fotelika samochodowego nie są jego ozdobą. Należy zawsze dbać o prawidłowe ich zapięcie oraz małe dzieci nie wolno przewozić w samochodzie bez fotelików lub w niezapiętych pasach nawet jeżeli trasa jest bardzo krótka.

Wystarczy tylko chwila, aby stracić tych, których kochamy najbardziej!

Kocham Zapinam to także akcja uświadamiająca, jak należy prawidłowo przewozić dzieci w samochodach. Stawiamy na bezpieczeństwo a także wygodę. Bezpieczny fotelik samochodowy nie musi być niewygodny! Promujemy przewożenie małych dzieci (nawet do 3-5 roku życia) tyłem do kierunku jazdy, ponieważ taki sposób ich przewożenia jest 5 razy bardziej bezpieczny.

Obalamy mity na temat przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy.

Pomagamy także w wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego oraz wskazujemy specjalistów, którzy najlepiej potrafią zamontować foteliki w samochodach.

Staramy się szerzyć naszą wiedzę najlepiej, jak potrafimy i przykładem pokazujemy innym, że można dzieci przewozić w sposób bezpieczny.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć naszą Fundację, można to zrobić przekazując pieniądze na cele statutowe:

16 1140 2004 0000 3102 7888 7442

Na naszym fanpage’u () dzielimy się naszą wiedzą, umieszczamy treści związane z bezpiecznym przewożeniem dzieci.

Zapraszamy również na nasz Instagram (), gdzie pokazujemy, jak prawidłowo zapinać dzieci w fotelikach samochodowych.

Dużą dawkę fotelikowej wiedzy znajdziecie także u Marty Istelskiej (Fotelove), która na co dzień zajmuje się dobieraniem i montowaniem fotelików samochodowych.

Na tematy fotelikowe warto także poczytać u fotelik.info oraz oczywiście u niezawodnego osiemgwiazdek.pl. Dużą dawkę wiedzy znajdziecie również na stronietylem.pl

Może nie do końca związane z fotelikami, ale jednak z rodzicielstwem i z bezpiecznym transportem dzieci, zwłaszcza tych malutkich – #nicminiewisi , czyli bezpieczne noszenie dzieci w chustach i nosidłach ergonomicznych 🙂