Dlaczego bezpieczeństwo dzieci w podróży jest ważne?

Dlaczego bezpieczeństwo dzieci w podróży jest ważne?

23 listopada 2020 Bezpieczeństwo 0

Jakiś czas temu koleżanka zadała mi pytanie „ale po co to robisz? Przecież rocznie tylko kilka dzieci umiera w wypadku”. 

No tak. W 2019 roku w wyniku wypadku samochodowego zginęło 18 dzieci w wieku 0-6 lat i 17 dzieci w wieku 7-14 lat, które były pasażerami samochodu. To łącznie 35 dzieci. Cóż to jest w skali 46 milionowego kraju? 

Możemy do tego dopisać jeszcze 637 dzieci w wieku 0-6 lat, które zostały ranne w wyniku wypadku (jako pasażerowie) oraz kolejne 833 dzieci w wieku 7-14 lat, które również w wyniku wypadku zostały ranne. 

Nadal w sumie nie jest źle, prawda? 

Nie jest. Dopóki to nie jest moje dziecko, Twoje lub Twojej sąsiadki. Wtedy już nie ma znaczenie, że to 35 dzieci w skali całego kraju, a że to jest to właśnie jedyne i najdroższe dla Ciebie dziecko. 

Zapisz się do newsletteru Fundacji Kocham Zapinam
* = required field

powered by MailChimp!

Każde życie jest ważne

Kwestia życia czy jakości życia nie jest statystyką. Nie może być statystyką. To są ludzkie życia. Życia naszych dzieci. Nikt nie chce być tym rodzicem, który musi własne dziecko wsadzić do trumny. Nikt nie chce być rodzicem, którego dziecko umarło, bo nie dowiedział się, jak bezpiecznie przewozić je w samochodzie. 

Każdy jednostkowy przypadek jest ważny. I dopóki będzie w Polsce 1 dziecko, które zmarło z powodu błędu w przewożeniu samochodem, to jest sens mówić o bezpiecznym przewożeniu dzieci jak najwięcej. 

Tu możesz poczytać wyniki ankiet Fundacji Kocham Zapinam na temat przewożenia dzieci w Polsce: KLIK

Jak możesz pomóc?

Ty też możesz realnie wpłynąć na stan wiedzy odnośnie bezpiecznego przewożenia dzieci. 

Jak to zrobić?

*Dane z raportów policyjnych: KLIK

Olga Vitoš, doula, propagatorka bezpiecznego przewożenia dzieci, mama dwóch chłopców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.