Warsztaty bezpiecznego przewożenia dzieci w Cieszynie

Warsztaty bezpiecznego przewożenia dzieci w Cieszynie

11 lutego 2020 Działalność Fundacji 0

Początek roku 2020 mamy bardzo pracowity. Zaczęliśmy od poprowadzenia kilku warsztatów bezpiecznego przewożenia dzieci, goszczenia w lokalnym czasopiśmie (Cieszyńskie na obcasach), akcji #BezpieczneFerie oraz kilku ważnych projektów, o których niedługo się dowiecie ;-).

Dzisiaj chciałam wreszcie napisać kilka słów o warsztatach bezpiecznego przewożenia dzieci, które odbyły się w pierwszej połowie stycznia w Cieszynie.

Warsztaty zostały zorganizowana dzięki uprzejmości Fundacji MamGrono. Musze przyznać, że już wcześniej chciałam zorganizować takie warsztaty w Cieszynie, jednak ciągle nie było czasu, nie mogłam znaleźć dobrego miejsca i w ogóle się za to zabrać. Jednak gdy napisała do mnie Joanna z Fundacji Mam Grono, nie wahałam się z decyzją i myślę, że było warto.

Warsztaty odbyły się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury – Dom Narodowy. Frekwencja dopisała całkiem nieźle.

Opowiedziałam o tym po co w ogóle zwracać uwagę na bezpieczeństwo w samochodzie, czym jest siła bezwładności i jak zminimalizować jej skutki. Na foteliku Britax BABY-SAFE 2 i-SIZE pokazałam, jak zapinać pasy fotelika i na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika samochodowego. Przy okazji Kajtek (nasza lalka) zaprezentował, jaka jest różnica między zapinaniem pasów fotelika na grubej kurtce, a bez niej. Ponczo od Ponko sprawdza się do takiej prezentacji rewelacyjnie. 

Było oczywiście sporo pytań.

Czy mamy plany na kolejne warsztaty w Cieszynie? Oczywiście! Mniej więcej za jakieś 3 miesiące, chyba że pojawią się specjalni chętni, którzy koniecznie chcą uczestniczyć we warsztatach wcześniej.

Na razie w Cieszynie prowadzę również konsultacje prywatne. Jeśli ktoś z Was potrzebuje, zapraszam do kontaktu drogą mailową: inicjatywakochamzapinam@gmail.com

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć naszą Fundację, można to zrobić przekazując pieniądze na cele statutowe:

16 1140 2004 0000 3102 7888 7442

Zapraszam również do wsparcie nas w zrzutce na produkcję spotu edukacyjnego:

https://zrzutka.pl/z/spotkochamzapinam

Można również część opłaty ze swoich zakupów w internecie przekazać na działalność naszej Fundacji:

https://fanimani.pl/fundacjakochamzapinam/

Olga, mama dwójki chłopców, autorka bloga 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.