Jak sprawić, by Święta były radosne?

Jak sprawić, by Święta były radosne?

16 grudnia 2019 W podróży 0

Święta Bożego Narodzenia to taki wyjątkowy moment. Robimy podsumowanie naszych sukcesów i porażek z prawie skończonego roku. Kupujemy prezenty. Sprzątamy. Gotujemy… I fajnie by było, gdyby te Święta nie musiały przenosić się do szpitala lub na cmentarz…

Centrum handlowe

Parking zawalony autami po brzegi. Sklepy pełne ludzi. Przez drzwi wyjściowe przechodzi elegancko ubrana kobieta z dwulatkiem na jednej ręce a z siatką w drugiej. Pewnie kupowała prezenty. Elegancko ubrana kobieta w butach na wysokiej szpilce (jak ona do cholery w tych szpilkach jest w stanie nosić dziecko?!) podchodzi do samochodu (jakaś nieźle wglądająca miejska terenówka). Otwiera tylne drzwi, maluch wskakuje do auta. Kobieta zamyka drzwi, wsiada na siedzenie kierowcy i odjeżdża.

Czego zabrakło?

Wyobraźni… dziecko jechało bez fotelika samochodowego.

Znajomi

Znajomym urodziło się niedawno dziecko. Chcieliśmy z jeszcze kilkoma innymi rodzinami zrobić im prezent i kupić dobry fotelik samochodowy. Wcześniej zapytaliśmy nowo upieczonych rodziców, czy nie mają nic przeciwko (z resztą i tak musieliśmy ich zdanie znać, aby dopasować fotelik do samochodu). Usłyszeliśmy, że nie potrzebują fotelika, bo przecież mają z zestawu od wózka… Nie, nie był to dobrej jakości fotelik. Ale jeżeli chcemy się na coś złożyć, to przydałby im się bujaczek – huśtawka.

I znowu zabrakło wyobraźni…

Mak

Podjeżdżam pod maka w celu zakupienia kawy. Na tylnej kanapie w foteliku śpi mój czteromiesięczny syn. Ten jego sen w samochodzie, to czasami jedyny sposób na kawę. Stąd Mak, bo można ją kupić bez wysiadania z auta. Młody ma dobry fotelik i dobrze zapięte pasy. Kupuję kawę i staję na parkingu. Obok mnie parkuje auto. Wysiada z niego mężczyzna i kobieta. Podziwiam auto, bo jest rzeczywiście warte uwagi. Piękny i czysty lakier, niezły znaczek, skórzana tapicerka… Kobieta otwiera tylne drzwi, z których wysiada śliczna dziewczynka z blond lokami i beżowym płaszczykiem. Ma jakieś 3 lata. Z tyłu podstawka

Być może rodzicom szkoda było ugniatać piękną tapicerkę fotelikiem…

Wyobraźnia

Nie zapominajmy, że każda osoba w samochodzie podlega tym samym zasadom fizyki. Pamiętajmy, że nasz brak wyobraźni może skutkować poważnymi konsekwencjami. Dobry fotelik samochodowy to nie fanaberia a inwestycja w przyszłość, której bez niego może po prostu nie być.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć naszą Fundację, można to zrobić przekazując pieniądze na cele statutowe:

16 1140 2004 0000 3102 7888 7442

Zapraszam również do wsparcie nas w zrzutce na produkcję spotu edukacyjnego:

https://zrzutka.pl/z/spotkochamzapinam

Można również część opłaty ze swoich zakupów w internecie przekazać na działalność naszej Fundacji:

https://fanimani.pl/fundacjakochamzapinam/

Olga, mama dwójki chłopców, autorka bloga 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.