Seminarium poświęcone fotelikom RWF w Ambasadzie Szwecji

Seminarium poświęcone fotelikom RWF w Ambasadzie Szwecji

30 maja 2019 Bezpieczeństwo Fotelik samochodowy 0

Kilka tygodni temu Ambasada Szwecji we Warszawie napisała do nas z zaproszeniem na seminarium poświęcone przewożeniu dzieci w fotelikach RWF. Nie zastanawiałyśmy się długo, tylko zorganizowałyśmy sobie transport.

Co się tam działo?

23.05 został wyznaczony przez osiemgwiazdek.pl dniem fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy. Właśnie tego dnia Ambasada Szwecji we Warszawie zaprosiła do siebie na seminarium dotyczące problematyki przewożenia dzieci w Polsce. Na seminarium byli obecni przedstawiciele oczywiście osiemgwiazdek.pl, firmy Axkid, szwedzkiego VTI i naszej polskiej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Było także Kocham Zapinam.

Wysłuchaliśmy ciekawych prelekcji na temat bezpieczeństwa dzieci w samochodach w Szwecji, fotelików firmy Axkid a także prób edukacji w Polsce w temacie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Mnie osobiście zdumiały i zachwyciły szwedzkie statystyki. I chociaż doskonale wiedziałam, że w Szwecji dzieci jeżdżą znacznie bardziej bezpiecznie niż w Polsce, to nigdy nie chciałam aż tak wierzyć opisom. Statystyki jednak mówią same za siebie (na temat statystyk będzie osobny wpis).

Dyskusja panelowa

To była ta część, na którą specjalnie jechałyśmy taki kawał drogi (ze Śląska do Warszawy mimo wszystko nie jest całkiem blisko). W dyskusji panelowej wzięli udział Andrzej Kwapiński (osiemgwiazdek.pl), Konrad Romik (KRBRD), Agata Gajos (Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i oczywiście my, czyli Olga (Turkusowa Kropka) i Marta (Dzieciorka) z Kocham Zapinam.

Rozmawialiśmy o przewożeniu dzieci tyłem do kierunku jazdy, o poziomie edukacji w Polsce w zakresie bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie i o tym, co zrobić, aby dzieci w Polsce jeździły bezpieczniej.

Jako ambasadorki Kocham Zapinam bardzo cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w takim wydarzeniu i że nasze stanowisko w tym temacie zostało wysłuchane. Mamy nadzieję, że między innymi dzięki takim akcjom uda się dotrzeć do większej ilości ludzi. Nie tylko do rodziców, ale również do przedstawicieli rządu, bo to właśnie oni powinni również zwrócić uwagę na fatalne przepisy odnośnie przewożenia dzieci w samochodach.

A na filmie zobaczycie, jak sprawdzam na symulatorze, czy lepiej się jeździ tyłem, czy przodem do kierunku jazdy.

Olga, mama dwójki chłopców, autorka bloga 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.