Dobór fotelika – dlaczego nie warto go kupować byle gdzie?

Dobór fotelika – dlaczego nie warto go kupować byle gdzie?

2 stycznia 2019 Bezpieczeństwo Fotelik samochodowy Wybór fotelika 0

Chociaż ilość sklepów, w których sprzedawcy profesjonalnie dobiorą nam fotelik do auta i dziecka stale się zwiększa, wciąż są miejsca na mapie Polski, gdzie o takiej obsłudze możemy jedynie pomarzyć.

Zdarza się, że najbliższy sklep mamy w promieniu 100 a nawet 200 kilometrów… Co wtedy?

Po pierwsze: Dokształć się!

Zbierz maksymalnie dużo informacji na temat interesującego Cię przedziału wagowego fotelików. Warto zapisać się do którejś z internetowych grup wsparcia prowadzonych przez wykwalifikowanych sprzedawców. Pomocna będzie także lektura artykułów na naszej stronie. Znajdziesz tu wiele informacji, które pomogą wytypować kilka potencjalnie wartych uwagi modeli.

Po drugie: Zrób rekonesans

Jeśli absolutnie nie masz możliwości, aby udać się do profesjonalnego sklepu, do czego jednak z całego serca namawiamy, bo tylko odpowiednio dobrany fotelik jest w stanie dobrze chronić Twoje Dziecko, wybierz się na przejażdżkę po pobliskich sklepach. Zwróć uwagę, jakie foteliki królują na półkach. Czy są to modele posiadające niezależne testy – ADAC, Test Plus? Porozmawiaj ze sprzedawcą i teoretycznie wypytaj, jakie modele zaproponowałby Wam do przymierzenia. Jeśli dla roczniaka będzie chciał Wam sprzedać fotelik przodem do kierunku jazdy, wiedz, że trafiłeś pod zły adres.

Po czym poznasz profesjonalny sklep?

– Dostępne tam modele będą nie tylko ładnie wyglądać na wystawie, ale przede wszystkim będą bezpieczne.

– Sprzedawca najpierw omówi z Wami wasze potrzeby, zainteresuje się marką samochodu, wagą wzrostem i wiekiem Waszej pociechy. Zwróci uwagę na różne „detale”: schowki, ilość osób jeżdżących na co dzień danym autem.

– przymierzy fotelik do dziecka oraz do auta. Sprawdzi, jak fotelik układa się na kanapie. Idealnie, jeśli nie będzie żądał za to dodatkowej opłaty 🙂 Pokaże Wam również, jak samemu zamontować dany model, bo przecież fotelika nie montuje się raz na zawsze, warto co jakiś czas sprawdzić, czy nie poluzowały się pasy, dać też możliwość „odpoczęcia” samochodowej kanapie.

– cierpliwie odpowie na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości, nie starając się za wszelką cenę sprzedać Wam fotelika „jedynie słusznej” marki. (Czytaj takiej, od której sprzedaży otrzyma największą prowizję…)

– jego najważniejszą troską podczas doboru fotelika będzie bezpieczeństwo Waszego dziecka. Stąd też nie zaproponuje dla trzylatka poddupnika, a dla roczniaka modelu FWF.

– zaoferuje swoją pomoc także po zakupie. W razie Waszych wątpliwości będzie skory do ponownego zamontowania fotelika, w razie gdybyście sami nie potrafili poprawnie tego zrobić.

Chcesz znaleźć profesjonalny sklep, w którym pracują fotelikowi pasjonaci? Koniecznie zajrzyjcie do zakładki „Znajdź specjalistę”

Lista jest na bieżąco uaktualniana, ale jeśli widzisz, że brakuje na niej jakiegoś punktu, który warto polecić, napisz do na inicjatywakochamzapinam@gmail.com

Dziękujemy właścicielowi i pracownikom sklepu Osiem Gwiazdek Poznań za pomoc w przygotowaniu artykułu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.